[pɔʀ də bʀa] nešana, roku (fr. val.)

Port de bras↑. Ķermeņa noliekšana uz priekšu, uz leju un apļveida atliekšanās atpakaļ. Kustība sākas no lielās pozas croisé devant, strādājošās kājas roka ir 2.pamatkājas roka ir 3. roku pozīcijā, skatiens ir vērsts pāri strādājošās kājas rokai.

5. port de bras sākumā izpilda ķermeņa noliekšanu uz priekšu, uz leju, kuras laikā abas rokas nolaiž 1. roku pozīcijā. Ķermeni iztaisnojot, rokas saglabā 1. roku pozīciju. Pirms atliekšanās atpakaļ ķermeni no jostas vietas pagriež uz pamatkājas pusi ar strādājošās kājas plecu uz priekšu. Apļveida atliekšanās laikā strādājošās kājas roku no 1. paceļ uz 3. un nolaiž 2. roku pozīcijā, vienlaicīgi pamatkājas roku no 1. atver uz 2. un paceļ 3. roku pozīcijā. Atliekšanās laikā skatiens seko strādājošās kājas rokai. Kustības nobeigumā ķermenis un rokas ieņem sākuma stāvokli, t.i., lielo pozu croisé devant.

5. port de bras attiecībā pret punktu 1 ir pagriezts pret punktu 8 pēc baletzāles sadalījuma shēmas, ja strādājošā kāja ir labā kāja, vai pret punktu 2, ja strādājošā kāja ir kreisā kāja.