[ɡlisad ɑ̃ tuʀnɑ̃] slīdēšana griežoties (fr. val.)

Pas glissade, kam seko pagrieziens5. kāju pozīcijā en demi-pointe (uz puspirkstiem) vai en pointe (uz puantēm) uz priekšu vai uz sāniem uz aizmugurē stāvošās kājas pusi pa diagonāli, taisnu līniju, pa apli pa labi vai pa kreisi.

Ja glissade izpilda pa labi, kustību sāk no 5. kāju pozīcijas ar labo kāju priekšā, rokas sagatavošanās stāvoklī. Tad vienlaicīgi ar demi-plié rokas paceļ 1. roku pozīcijā. Tad labo kāju ar battement tendu atver uz priekšu pointé tendue (uz pirkstgala) un vienlaikus labo roku pagriež ar delnu stāvoklī allongé (iztaisnota, vērsta uz leju) un kreiso atver 2. roku pozīcijā allongé. Skatiens ir vērsts pāri labajai rokai. Vienlaicīgi ar pas glissade ar labo kāju uz priekšu en demi-pointe vai en pointe kreiso kāju pieliek 5. kāju pozīcijā priekšā un rokas aizver 1. roku pozīcijā. Neapstājoties izpilda pagriezienu↑ 5. kāju pozīcijā uz aizmugurē stāvošās kājas pusi pa labi pa 360˚. Skatiens pēc iespējas ilgāk paliek un pēc iespējas ātrāk atgriežas sākumpunktā.

Pagrieziena laikā pirmajā pusaplī abas kājas samaina ar vietām 5. kāju pozīcijā un tad, saglabājot 5. kāju pozīciju, izpilda atlikušo puspagriezienu. Pagriezienu pabeidz 5. kāju pozīcijā en demi-pointe vai en pointe ar labo kāju priekšā, rokas atstāj 1. roku pozīcijā. Skatiens ir vērsts taisni.

Glissade en tournant var izpildīt arī pa kreisi.

Ja glissade izpilda pa labi, kustību sāk no 5. kāju pozīcijas ar labo kāju priekšā, rokas sagatavošanās stāvoklī. Tad vienlaicīgi ar demi-plié rokas paceļ 1. roku pozīcijā. Tad labo kāju ar battement tendu atver uz sāniem pointé tendue (uz pirkstgala) un vienlaikus abas rokas atver 2. roku pozīcijā ar delnām stāvoklī allongé. Skatiens ir vērsts pa labi. Vienlaicīgi ar pas glissade ar labo kāju uz sāniem en demi-pointe vai en pointe kreiso kāju pieliek 5. kāju pozīcijā priekšā un rokas aizver 1. roku pozīcijā. Neapstājoties izpilda pagriezienu 5. kāju pozīcijā uz aizmugurē stāvošās kājas pusi pa labi pa 360˚. Skatiens pēc iespējas ilgāk paliek sākumpunktā.

Pagrieziena↑ laikā pirmajā pusaplī abas kājas samaina ar vietām 5. kāju pozīcijā un tad, saglabājot 5. kāju pozīciju, izpilda atlikušo puspagriezienu. Pagriezienu↑ pabeidz 5. kāju pozīcijā en demi-pointe vai en pointe ar labo kāju priekšā, rokas atstāj 1. roku pozīcijā. Skatiens ir vērsts taisni.

Glissade en tournant var izpildīt arī pa kreisi.