[gʀɑ̃ fwete ɑ̃ dəɔʀ efase dəvɑ̃] liels, sists/pātagots, uz āru, nolaidens, priekšā (fr.val.)

Pagrieziens↑ grand fouetté en tournant↑, kura laikā ar strādājošo kāju izpilda grand battement jeté caur passé par terre uz priekšu, vienlaicīgi uz pamatkājas veicot pagriezienu↑ pa ½ apļa (180˚) virzienā en dedans ar nobeigumu pozā 3. arabesque.

Pirms kustības izpilda préparation. Ja kustību izpilda ar labo kāju, to sāk 5. kāju pozīcijā ar labo kāju priekšā. To ar battement developpé paceļ uz sāniem 90˚ augstumā, rokas no sagatavošanās stāvokļa atver 2. roku pozīcijā, delnas stāvoklī allongé (iztaisnotas, vērstas uz leju). Préparation var pabeigt arī lielajā pozā ecarté derrière.

Grand fouetté en dehors lielajā pozā effacé devant sāk ar demi-plié (puspiesēdienu) uz kreisās kājas un vienlaicīgu pagriezienu↑ virzienā en dehors, labo kāju caur 1. kāju pozīciju atver aiz muguras pozā 3. arabesque uz punktu 4 pēc baletzāles sadalījuma shēmas. No pozas 3. arabesque vienlaikus ar relevé uz kreisās kājas en demi-pointe (uz puspirkstiem) izpilda 1/4 tour tire-bouchon virzienā en dehors līdz punktam 6. Kustību pabeidz lielajā pozā effacé devant ar demi-plié uz kreisās kājas. Kreisā roka atrodas 3., labā roka – 2. roku pozīcijā, skatiens ir vērsts pa labi.

Grand fouetté en dehors lielajā pozā effacé devant var izpildīt ar nelielu rond de jambe en l’air en dehors.

Kustību var izpildīt arī ar kreiso kāju.

Skatīt arī grand fouetté en dehors lielajā pozā croisé devant.