[gʀɑ̃ fwete pɑ kupe] liels, sists/pātagots, solis griezts (fr. val.)

Pagrieziens fouetté↑ ar ķermeņa pozas maiņu, ko izpilda, pagriežot pamatkāju pa ½ apļa (180˚) virzienā en dehors vai en dedans, ar savienojošu soli pas coupé.

Kustības sākumā ķermenis ir stāvoklī épaulement croisé uz labās kājas, kreisā kāja ir pointé tendue (uz pirkstgala) aizmugurē. Rokas ir mazajā pozā croisé derrière. Pirms pagriezienagrand fouetté kreiso kāju saliec sur le cou-de-pied dessous (uz potītes aizmugurē), tad ar kreiso kāju vienlaicīgi ar pas coupé izpilda demi-plié (puspiesēdienu) un rokas paceļ 1. roku pozīcijā. Uzreiz pēc tam labo kāju atver uz priekšu pointé tendue un izpilda soli uz priekšu en demi-pointe (uz puspirkstiem) vai en pointe (uz puantēm).

Tad ar kreiso kāju izpilda grand battement jeté uz priekšu 90˚ augstumā stāvoklī á la seconde en face vai pret punktu 3 pēc baletzāles sadalījuma shēmas vai ķermeņa stāvoklī épaulement effacé. Vienlaikus ar grand battement jeté rokas paceļ 3. roku pozīcijā. Tam uzreiz seko ¼ pagrieziens fouetté uz labās kājas virzienā en dedans. Kustību var pabeigt ķermeņa pozā 1. vai 2. arabesque vai lielajā pozā effacé derrière en demi-pointe, en pointe vai demi-plié. Pas coupé var izpildīt arī ar kreiso kāju.

Kustības sākumā ķermenis ir stāvoklī épaulement croisé uz kreisās kājas, labā kāja ir priekšā stāvoklī pointé tendue. Rokas ir mazajā pozā croisé devant. Pirms pagrieziena↑ grand fouetté labo kāju saliec sur le cou-de-pied dessus (uz potītes priekšā), tad vienlaicīgi ar pas coupé un demi-plié uz labās kājas rokas paceļ 1. roku pozīcijā. Uzreiz pēc tam kreiso kāju atver aizmugurē en demi-pointe (uz puspirkstiem) vai en pointe (uz puantēm) un izpilda soli uz aizmuguri en demi-pointe vai en pointe.

Tad ar labo kāju izpilda grand battement jeté uz aizmuguri 90˚ augstumā pozā 1. arabesque vai stāvoklī á la seconde en face. Vienlaikus ar grand battement jeté rokas paceļ attiecīgi pozā 1. arabesque vai 2. roku pozīcijā. Tam uzreiz ¼ pagrieziens fouetté fouetté uz kreisās kājas virzienā en dehors. Kustību pabeidz lielajā pozā effacé devant en demi-pointe, en pointe vai demi-plié. Pas coupé var izpildīt arī ar kreiso kāju.

Grand fouetté no pas coupé izpilda arī allegro (lēcienos).