[piʀwɛt fwete] pagrieziens sists/pātagots (fr.val.)

Grieziens↑ pirouette↑ no atvērtas strādājošās kājas uz sāniem 45˚ augstumā pa labi vai pa kreisi virzienā en dehors vai en dedans ar strādājošo kāju paaugstinātā sur le cou-de-pied dessus (pie ikra priekšā) vai dessous (pie ikra aizmugurē).

Mazo pirouettefouettée izpilda ar paņēmienu rond de jambe en l’air vai temps relevé parasti 8 līdz 32 reizes pēc kārtas.

Ja pirouette↑ izpilda pa labi, tad pirms pirouette izpilda demi-plié (puspiesēdienu) uz kreisās kājas ar atvērtu labo kāju 45˚ augstumā uz sāniem un rokām 2. roku pozīcijā. Pēc tam reizē ar spēcīgu atspērienu izpilda relevé en demi-pointe (uz puspirkstiem) vai en pointe (uz puantēm) uz kreisās kājas virzienā en dehors un labo kāju ar paņēmienu rond de jambe en l’air en dehors saliec pie kreisās kājas paaugstinātā sur le cou-de-pied dessous. Rokas ir 1. roku pozīcijā. Grieziena laikā labo kāju no sur le cou-de-pied dessous nomaina uz paaugstinātu sur le cou-de-pied dessus. Pirouettepabeidz ar demi-plié uz kreisās kājas, atvērtu labo kāju 45˚ augstumā uz sāniem un rokām 2. roku pozīcijā. Skatiens ir vērsts en face. Tam seko nākošās pirouettes.

Mazo pirouettefouettée en dehors var izpildīt arī ar paņēmienu temps relevé. Tad katru pirouette↑ sāk no sur le cou-de-pied dessus (virzienā en dehors) un izpilda temps relevé.

Ja pirouette↑ izpilda pa labi, tad pirms pirouette izpilda demi-plié uz labās kājas ar atvērtu kreiso kāju 45˚ augstumā uz sāniem un rokām 2. roku pozīcijā. Pēc tam reizē ar spēcīgu atspērienu izpilda relevé en demi-pointe (uz puspirkstiem) vai en pointe (uz puantēm) uz labās kājas virzienā en dedans un kreiso kāju ar paņēmienu rond de jambe en l’air en dedans saliec pie labās kājas paaugstinātā sur le cou-de-pied dessus. Rokas ir 1. roku pozīcijā. Grieziena laikā kreiso kāju no sur le cou-de-pied dessus nomaina uz paaugstinātu sur le cou-de-pied dessous. Pirouettepabeidz ar demi-plié uz labās kājas, atvērtu kreiso kāju 45˚ augstumā uz sāniem un rokām 2. roku pozīcijā. Skatiens ir vērsts en face. Tam seko nākošās pirouettes.

Ja mazo pirouette↑ fouettée izpilda 8 līdz 32 reizes pēc kārtas, tad pirms šīs pirouette↑ izpilda préparation pirms mazās pirouette no 4. kāju pozīcijas.