[piʀwɛt pɑ pike] pagrieziens, solis, durts (fr. val.)

Grieziens↑ pirouette↑ no pas piqué uz pamatkājas pa labi vai pa kreisi virzienā en dedans ar strādājošo kāju sur le cou-de-pied dessous (uz potītes aizmugurē).

Mazās pirouettespas piqué parasti izpilda pa diagonāli vai pa apli vairākas pēc kārtas ar vienu vai ar dubultu griezienu.

Pirms pirouette↑ izpilda préparation. Ja pirouette↑ izpilda pa labi, to sāk ar atvērtu labo kāju priekšā pointé tendue (uz pirkstgala). Labā roka ir 1. roku pozīcijā ar delnu stāvoklī allongé (iztaisnota, vērsta uz leju), kreisā roka – 2. roku pozīcijā allongé. Tad seko pas piqué ar labo kāju uz priekšu en demi-pointe (uz puspirkstiem) un vienlaicīgi kreiso kāju saliec paaugstinātā sur le cou-de-pied dessous (pie ikra aizmugurē) un rokas aizver 1. roku pozīcijā. Tam seko grieziens virzienā en dedans. Pirouettepabeidz ar demi-plié (puspiesēdienu) uz kreisās kājas un atvērtu labo kāju battement tendu uz priekšu. Labā roka atrodas 1. roku pozīcijā ar delnu stāvoklī allongé, kreisā roka – 2. roku pozīcijā allongé. Pirouette↑ laikā skatiens ir vērsts soļa virzienā.