[tɑ̃ ʀ(ə)l(ə)ve] kustība noteiktā tempā, pacelta (fr. val.)

Temps relevé ir strādājošās kājas atvēršana uz sāniem ar demi-rond de jambe par terre vai demi-rond de jambe 45˚ vai 90˚ augstumā virzienā en dehors vai en dedans ar vienlaicīgu demi-plié (puspiesēdienu) un relevé uz pamatkājas.

Temps relevé izmanto kā préparation pirms rond de jambe par terre, rond de jambe en l’airpirouette un tours

Kustību sāk no 1. kāju pozīcijas en face, rokas ir sagatavošanās stāvoklī, skatiens ir vērsts en face. Vienlaikus ar demi-plié rokas paceļ 1. roku pozīcijā, skatiens ir vērsts uz strādājošās kājas rokas delnu. Tad strādājošo kāju atver uz priekšu ar battement tendu, nedaudz padziļinot demi-plié. Pēc tam vienlaicīgi ar demi-rond de jambe par terre virzienā en dehors līdz pointé tendue (uz pirkstgala) uz sāniem iztaisno pamatkāju un rokas atver 2. roku pozīcijā.

Kustību sāk no 1. kāju pozīcijas en face, rokas ir sagatavošanās stāvoklī, skatiens ir vērsts en face. Vienlaikus ar demi-plié rokas paceļ 1. roku pozīcijā, skatiens ir vērsts uz strādājošās kājas rokas delnu. Tad strādājošo kāju atver aiz muguras ar battement tendu, nedaudz padziļinot demi-plié. Pēc tam vienlaicīgi ar demi-rond de jambe par terre virzienā en dedans līdz pointé tendue (uz pirkstgala) uz sāniem iztaisno pamatkāju un rokas atver 2. roku pozīcijā.

Kustību sāk no 5. kāju pozīcijas en face ar strādājošo kāju priekšā, rokas ir sagatavošanās stāvoklī, skatiens ir vērsts en face. Vienlaikus ar demi-plié strādājošo kāju ar petit retiré paceļ sur le cou-de-pied dessus (uz potītes priekšā) un rokas paceļ 1. roku pozīcijā, skatiens ir vērsts uz strādājošās kājas rokas delnu. Tad strādājošo kāju atver uz priekšu 45˚ augstumā, nedaudz padziļinot demi-plié. Pēc tam vienlaicīgi ar demi-rond de jambe 45° augstumā virzienā en dehors līdz sāniem iztaisno pamatkāju un rokas atver 2. roku pozīcijā.

Temps relevé var izpildīt arī 90° augstumā, tad kustību sāk ar grand retiré, kam seko demi-rond de jambe 90° augstumā.

Kustību sāk no 5. kāju pozīcijas en face ar strādājošo kāju aiz muguras, rokas ir sagatavošanās stāvoklī, skatiens ir vērsts en face. Vienlaikus ar demi-plié strādājošo kāju ar petit retiré paceļ sur le cou-de-pied dessous (uz potītes aizmugurē) un rokas paceļ 1. roku pozīcijā, skatiens ir vērsts uz strādājošās kājas rokas delnu. Tad strādājošo kāju atver aiz muguras 45˚ augstumā, nedaudz padziļinot demi-plié. Pēc tam vienlaicīgi ar demi-rond de jambe 45° augstumā virzienā en dedans līdz sāniem iztaisno pamatkāju un rokas atver 2. roku pozīcijā.

Temps relevé var izpildīt arī 90° augstumā, tad kustību sāk ar grand retiré, kam seko demi-rond de jambe 90° augstumā.

Ja pirouette izpilda pa labi, temps relevé sāk no 5. kāju pozīcijas en face ar strādājošo kāju priekšā, rokas ir sagatavošanās stāvoklī, skatiens ir vērsts en face. Vienlaikus ar demi-plié strādājošo kāju ar petit retiré paceļ paaugstinātā sur le cou-de-pied dessus (pie ikra priekšā) un rokas paceļ 1. roku pozīcijā, skatiens ir vērsts uz strādājošās kājas rokas delnu. Tad strādājošo kāju atver uz priekšu 45˚ augstumā, nedaudz padziļinot demi-plié un vienlaikus ar demi-rond de jambe 45° augstumā virzienā en dehors līdz sāniem rokas atver 2. roku pozīcijā. Pēc tam reizē ar relevé uz pamatkājas en demi-pointe (uz puspirkstiem) vai en pointe (uz puantēm) strādājošo kāju aizver paaugstinātā sur le cou-de-pied dessus (pie ikra priekšā) un rokas 1. roku pozīcijā. Skatiens ir vērsts en face.

Ja pirouette izpilda pa labi, temps relevé sāk no 5. kāju pozīcijas en face ar strādājošo kāju aiz muguras, rokas ir sagatavošanās stāvoklī, skatiens ir vērsts en face. Vienlaikus ar demi-plié strādājošo kāju ar petit retiré paceļ paaugstinātā sur le cou-de-pied dessous (pie ikra aizmugurē) un rokas paceļ 1. roku pozīcijā, skatiens ir vērsts uz strādājošās kājas rokas delnu. Tad strādājošo kāju atver aiz muguras 45˚ augstumā, nedaudz padziļinot demi-plié un vienlaikus ar demi-rond de jambe 45° augstumā virzienā en dedans līdz sāniem rokas atver 2. roku pozīcijā. Pēc tam reizē ar relevé uz pamatkājas en demi-pointe (uz puspirkstiem) vai en pointe (uz puantēm) strādājošo kāju aizver paaugstinātā sur le cou-de-pied dessus (pie ikra priekšā) un rokas 1. roku pozīcijā. Skatiens ir vērsts en face.